15 Ocak 2014

Bu haftasonu sizlere tatlı yapamadım, onun yerine mis gibi bir kahvaltı mekanı paylaşıyorum. Mersin'e arabayla 15 dakika uzaklıkta bulunan Çavak Köyü'nde tertemiz havası ve yeşillikler içinde kahvaltı yapabileceğiniz, malzemeleri taze ve %100 doğal olan bu şirin yerimizin adı 'Irmak Restaurant'. Mersinli arkadaşlarımın yanısıra başka şehirlerde oturan takipçilerimin de yolu bir gün oralara düşerse mutlaka uğramasını tavsiye ediyorum. Şimdi gelelim fotoğraflara ve detaylar hakkındaki yorumlara:)


3 dakika içinde donatılan masamızda bir kuş sütü eksikti! Her şey son derece temiz, lezzetli ve en önemlisi de tazeydi. 6 kişi gitmemize rağmen çeşit o kadar fazla ve porsiyonlar büyük olduğu için sofradakileri bitiremedik, üstelik ben önden bir posta yiyip 2.temiz tabağa geçtiğim halde :)

Şimdi masadaki yiyeceklerin bir kısmından bahsedeyim...

Taze sıcacık pide ve yufka ekmeği ile yaptığımız kahvaltıya demlikte kocaman bir çaydanlık eşlik ediyor. (Çayları ben doldurduğum için biliyorum, doldur doldur bitmedi:))
Ve masadan diğer lezzetler...Masamızda bunların yanısıra kabaklı sac böreği, petek bal, sucuk, kaymak, tereyağı, çeşitli köy peynirleri de yer aldı. Favorilerimden biri incirli reçelimsi tatlıydı.
.

Burası da oturduğumuz masa. İsterseniz içeride isterseniz dışarıda isterseniz de bunun gibi çevresi fermuarlı açılıp kapanan sera tarzı küçük odacıklarda yemeyi tercih edebilirsiniz.                                   
Hoşçakal portakal ağaçları! Hoşçakal Mersin! En kısa zamanda görüşmek dileğiyle..:)0 yorum:

Yorum Gönder